Közgyűjtemények szakmai szervezeteinek közös nyilatkozata a levéltári, múzeumi, könyvtári és közművelődési területek jövőjének megerősítéséről

A Magyar Könyvtárosok Egyesülete, a Pulszky Társaság – Magyar Múzeumi Egyesület, a Magyar Levéltárosok Egyesülete és a Magyar Népművelők Egyesülete tagjaik érdekképviseletéért, a magyar kultúra megőrzéséért, létrehozásáért és közvetítésért érzett felelőségüktől vezérelve levélben fordultak Tarr Zoltán társadalmi kapcsolatokért és kultúráért felelős miniszterhez. A dokumentumban a négy szakmai civilszervezet kinyilvánította együttműködési szándékát a kulturális kormányzat felé az általuk képviselt közgyűjteményi és közművelődési szakmák megújítása terén. A szervezetek vezetői levelükben kifejtették, bíznak abban, hogy lehetőség nyílik egy olyan hosszú távú szakmai együttműködés kialakítására, amely érdemben hozzájárulhat a magyar kulturális intézményrendszer fejlődéséhez, társadalmi szerepének további erősítéséhez és a kulturális értékteremtés fenntartható támogatásához.

A négy szakmai szervezet közleménye a közös stratégiai prioritásokról a levéltári, múzeumi, könyvtári és közművelődési területek jövőjének megerősítéséhez itt olvasható.

A négy szakmai szervezet közös levele Tarr Zoltán társadalmi kapcsolatokért és kultúráért felelős miniszternek itt olvasható.