A Magyar Egyházi Levéltárosok Egyesülete és az Egyházi Muzeológusok Egyesülete idén Vácon tartja szokásos közös vándorgyűlését és konferenciáját
A két egyházi gyűjteményi egyesület 2026. július 6–8. között (hétfő délutántól szerda kora délutánig) rendezi az idén esedékes vándorgyűlését és konferenciáját a Püspökvác Látogatóközpontban (2600 Vác, Galamb u. 1.). Hétfőn a MELTE tisztújító közgyűlést tart, kedden tudományos konferenciára kerül sor, szerdán szokás szerint környékbeli kirándulásokat szerveznek a résztvevők számára.
Az első két napon a házigazda Váci Egyházmegye gyűjteményeinek és néhány városi templomnak, továbbá Vác Város Levéltárának a megtekintésére is lehetőség nyílik. A július 7-i konferencia az egyesületek közös plenáris szekciójával indul, amelyen két egyházi gyűjteményi központ mutatkozik be: az Országos Katolikus Gyűjteményi Központ, valamint az Evangélikus Gyűjteményi Tanács. Ezt követően a múzeumi szekció „Muzeológia és turizmus” témakörben tanácskozik, a levéltárosok három szekciójában az állományvédelemről, a levéltárakban zajló tudományos kutatásokról, valamint az egyházi levéltárak és a közművelődés kapcsolatáról hangzanak el előadások, végül a magyar levéltárügy aktuális kérdéseiről szóló kerekasztal-beszélgetés következik.
Részletes program és regisztráció ezen a linken.
Borítókép: Fortepan/72326
Siptár Dániel